Bună sunt o elevă din clasa a- |V-a şi am nevoie de ajutor! M-am gândit bine si tot nu am inteles. Vă rog frumos ajutatima!! problema
Într-o zi , la un magazin de elecrtocasnice s-au vândut 26 de ceainice electrice la prețul de 280 lei si 35 de ceainice la prețul de 220 lei. ______________?
Va Rog frumos scrieți intrebarea !!! Dau Coroana daca faceti corect!! Va Rog din suflet scriete-o corect!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!