La un magazin s-au adus 1024 kg de mere.la prima zi s-a vândut un sfert,a doua zi jumătate din întreaga cantitate,iar a treia zi restul.Știind ca 1 kg de mere costa 3 lei,afla cât s-a încasat în fiecare zi.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!