Pentru internatul unei scoli s au cumparat 18 dulapuri si 25 de mese.Dulapurile au costat 7380 lei.Stiind ca 5 mese costa cat 2 dulapuri sa se afle cat au costat toate mesele?as dori rezolvarea prin metoda comparatiei,multumesc
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!