Matematica
Va rog mult ma ajutati ?
Problema :
Doua papusi si 4 ursuleti costa 100 de lei . O papusa costa cat 3 ursuleti .
Care este pretul unui ursulet ? Dar al unei papusi ?
o papusa egal cu 4 ursuleti inlocuim papusiile cu ursulettii rezulta ca 100 de lei e păretul a 10 ursuleti. 100 impartit la 10=(pretul unui ursulet) 10
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!