O gospodina cumpara pentru gem 4kg de mere, 6 kg de pere si plateste 46 de lei. O alta gospodina cumpara 6kg de mere si 5 kg de pere si plateste 49 de lei. Cat costa 1 kg de mere si cat costa 1 kg de pere?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!