Răspuns :
a=25 kg portocale
b=25kg mere
25+25=50 kg. fructe
50kg = 250 lei
250:50=5 lei/kg.
250:(25+25)=
250.50=5 lei
250:25=10
10:2=5
b=25kg mere
25+25=50 kg. fructe
50kg = 250 lei
250:50=5 lei/kg.
250:(25+25)=
250.50=5 lei
250:25=10
10:2=5
250 :(25+25)=250:50=5lei 1kg
250:25=10:2=5lei 1kg
250:25=10:2=5lei 1kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!