1.cat costa tot uleiul? 6x4,5=27 lei 2. cat costa toate rosiile? 10x3,30=33lei 3.cat costa rosiile si uleiul? 27+33=60lei 4.cat costa tot malaiul? 72-60=12lei 5.cat costa un kg de malai? 12:4=3lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!