De la o cofetarie, Maia a cumparat doua inghetate si 4 prajituri, platind 26 lei.In alta zi , la aceleasi preturi, a cumparat doua inghetate si 6 prajituri de acelasi fel cu primele, platind 34 lei.Cati lei costa inghetata?Dar prajitura?(metoda comparatiei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!