presupunem ca in loc de papusi luam tot ursuleti cati ursuleti am cumpara? 2 x 3 + 4 = 6 + 4 = 10 ursuleti cat costa un ursulet? 100 : 10 = 10 lei cat costa o papusa? 3 x 10 = 30 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!