formuleaza o problema cu datele : o caciula si o perche manusi costa 42 lei ,caciula si fular costa 54lei iar manusi si fular 40 cat va costa o cacula ? cat va costa un fular ? cat va costa o perche de manusi ?
O caciula si o pereche de manusi costa 42 lei ,o caciula si un fular costa 54 lei ,so o pereche de manusi si un fular 40 lei.Cati lei costa o caciula?Cat costa un fulmar,dar o pereche de manusi?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!