la un camin de copii s_au adus intr_o saptamana 180kg mere si 70 kg banane,platindu_se 710 lei.in alta saptamana s-au adus 60kg mere si 17 kg banane platindu-se 205 lei.stiind k pretul fructelor a ramas neschimbat sa se afle cat costa 1 kg mere si 1kg banane.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!