Pentru 3 cicolate si 3 pachete de biscuiți s-au plătit 21 lei,iar pentru 3 cicolate si 4 pachete de biscuiți s-au plătit 24 lei.Cat costă un pachet de biscuiți? Dar o ciocolată? 2) Personalu unei gradinite a cumpărat 3 mingi si 4 masininute pt care a plătit 146 de lei.Dupa un timp s-au cumpărat la acelasi pret 3 mingi si 7 masininute in valoare de 224 lei. Cât costa o masinuta? Dar o mingie?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!