Va rog frumos cine ma poate ajuta: 1,5 kg de brânză costa 60000 lei .1 kg de brânză costa ....


Răspuns :

1,5 kg...60000 lei
1kg...x lei
X=60000/1,5=40.000 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


RO Questions: Alte intrebari