Mădălina cumpăra 4 prăjituri și 6 sucuri plătind 42 lei. Iar Beatrice cumpăra 4 prăjituri și 8 sucuri plătind 52 de lei .Cat lei costa o prăjitură dar un suc? rezolvare prin metoda comparație intre.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!