Răspuns :
4×9=36
50-36=14
14:2=7 lei un corn
50-36=14
14:2=7 lei un corn
9x4=36
50-36=14
14:2=7
7lei costa un corn
50-36=14
14:2=7
7lei costa un corn
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!