mama a cumparat pentru cei 3 copii cate o pereche de ghete la același preț. Cat costa o pereche de ghete, știind ca mama a plătit 375 lei?

Răspuns :

375:3=125 lei/perechea
Îți scriu doar operația, scrie tu întrebarea, dacă vrei

375:3= 125