Răspuns :
1) Cit a cheltuit Iulia pentru 6 pinze?
200 - 32 =168
2 ) Cit costa o panza?
168: 6 = 28
Raspuns : 28 lei costa o panza
200 - 32 =168
2 ) Cit costa o panza?
168: 6 = 28
Raspuns : 28 lei costa o panza
1) 200-32=168
2) 168:6=28
R:28 lei costa o panza
2) 168:6=28
R:28 lei costa o panza
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!