Vlad cumpara 3 pizze cu pui,care costa 15 lei fiecare, si 2 pizze cu ciuperci,care costa 11 lei fiecare.CAti lei a cheltuit Vlad pentru cumpararea pizzelor?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!