Pentru 3 kg cirese si 4 kg caise mamaa Anei a platit 46 lei.pentru 2 kg de cirese si 3 kg de caise ,mama Corineei a platit 33 lei.va rog sa ma ajutatti..e prin metoda comparatiei...la primul rabd se inmulteste cu 2 iar la al doilea se inmulteste cu 3..va rog mult sa ma ajutati!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!