Răspuns :
20×4,50=90 au costat prajiturile
12×12,5=150 au costat sucurile
5×13,25=66.25 au costat alunile
90+150+66.25=306,25 au costat in total
12×12,5=150 au costat sucurile
5×13,25=66.25 au costat alunile
90+150+66.25=306,25 au costat in total
prajituri=20x4,50=90
suc=12x12,5=150
alune=5x13,25=67,5
in total a platit=307,5 lei
suc=12x12,5=150
alune=5x13,25=67,5
in total a platit=307,5 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!