un iaurt cu cerialeee costa 2 lei si 25 de bani. eugen si mihaela consuma zilnic cate un iaurt.mama lor cumpara atatea iaurturi cat sa le ajung timp de 5 zile.ce suma trebuie sa plateasca? gaseste trei variante pentru a plati cu monede si bacnote
Prima varianta: Oferi 22 de lei si 50 de bani. A doua varianta: 23 de lei si primesti 50 de bani inapoi A treia varianta: 22 de lei si 3 monede de 50 de bani
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Limba română. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!