Alexandru a cumpărat de la magazin 3kg de portocale 2kg de mere și un kg de lămâi .Ce rest a primit de la bagnotavde 50 lei ,dacă 1 kg de portocale costa 2,5 lei,de mere costa 1,5 lei și 1 kg de lămâi costa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!