Răspuns :
Cat costa un stilou?
56 lei:8=7 lei
Cat costa un pix?
3x7lei+4x pix=29 lei
21lei+4xpix=29 lei
4xpix=29lei-21lei
4xpix=8lei
pix=8lei:4
1pix=2lei
Cat costa 10 pixuri?
10x2lei=20 lei
56 lei:8=7 lei
Cat costa un pix?
3x7lei+4x pix=29 lei
21lei+4xpix=29 lei
4xpix=29lei-21lei
4xpix=8lei
pix=8lei:4
1pix=2lei
Cat costa 10 pixuri?
10x2lei=20 lei
56÷8=7 lei un stilou 29-21=8 8÷4=2 lei un pix 10×2=20 lei 10 pixuri
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!