O persoana cumpara 3 kg de portocale cu 4lei kg
si 5 kg banane cu 4,6 lei kg
p+b


Răspuns :

Cat costa ?
3x4+5x4.6=12+23=35 lei
3×4+5×4.6=12+23=35
Lei