a) Daca un kg de prajituri costa 5 lei atunci 8 kg vor costa 8x5=40 de lei b)Suma ramasa dupa inchirierea spatiului este de 650-150=500 de lei Din acesti 500 de lei se pot cumpara maxim 500 :5=100 kg de prajituri
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!