a) sa o luam prin incercari
1^3 = 1*1*1= 1
2^3=2*2*2=4*2=8
deci raspunsul e 2
b)Fiecare lada are 14 kg, deci au luat cele 106 kg si le-au impartit in lazi de cate 14 kg
deci 106/14=7 rest 8;
deci in 7 lazi
c)Bunica a vandut 106 kg , fiecare kg cu cate 7 lei
deci a facut 106*7=742 lei