Un gospodar a adunat din livada 84 de ladite a cate 9 kg mere si 75 ladite a cate 7 kg pere.Ce suma a incasat omul pe toate fructele vandute daca un kg de mere costa 8lei iar un kg de pere a costat 9 lei?

Răspuns :

84× 9= 756 9×75 = 675 8×9= 72
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!


RO Questions: Alte intrebari