Răspuns :
5 kg=20 lei/:5
1 kg = 4 lei
2kg = 4*2=8 lei
1 kg = 4 lei
2kg = 4*2=8 lei
Pt a afla cât este un kg de mere facem 20:5 si ne dă 4
Acum daca prietena a a luat 2 kg facem 2kg*4 ne dă 8
Sper sa fie bine
Acum daca prietena a a luat 2 kg facem 2kg*4 ne dă 8
Sper sa fie bine
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!