Răspuns :
5 kg de mere.......3 kg de pere.......27 lei
7 kg de mere.......3 kg de pere........35 lei
_____________________________ se scad
2 kg de mere ........... / .......................... 8 lei
1 kg de mere= 8 lei : 2
1 kg de mere = 4 lei
7 kg de mere.......3 kg de pere........35 lei
_____________________________ se scad
2 kg de mere ........... / .......................... 8 lei
1 kg de mere= 8 lei : 2
1 kg de mere = 4 lei
5 kg de mere...........3 kg pere........27 lei
7 kg mere................3 kg pere........35 lei
(7-5) kg mere.........(3-3) kg pere.....(35-27) lei
2 kg mere..........................................8 lei
un kg de mere costa 8 lei:2=4 lei
7 kg mere................3 kg pere........35 lei
(7-5) kg mere.........(3-3) kg pere.....(35-27) lei
2 kg mere..........................................8 lei
un kg de mere costa 8 lei:2=4 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!