O inghetata costa 3 lei, o ciocolata 2 lei si o sticla cu suc 4 lei. Ce putem cumpara cu 24 de lei (cheltuind toata suma ) daca cumparam cel putin un produs din fiecare?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!