Treizeci kg de lamai si 45 kg de mere costa 360 de lei .Stiind ca 6 kg de lamai costa tot cat 9 kg mere, sa se afle cat costa 1 kg de lamai si cat costa 1 kg de mere? URGENT !!!! METODA COMPARATIEI.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!