La un magazin s-au vândut 68 de lazi a cate 35 de kilograme de mere si 128 de lazi a cate 45 de kilograme de pere.Daca un kilogram de merecosta 3 lei si kilograme de pere costa 6 lei,afla ce valuare s-a încasat.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!