3caiete si 5 pixuri costa 47 lei.8 caiete si 3 pixuri costa 53 de lei .un elev cumpara 9 obiecte de acest fel pt care plateste 42 de lei .afla cate caiete si cate pixuri cumpara elevul.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!