mama a cheltuit la cumpărături 12862 lei. ea a cumpărat un kg de carne care a costat 4758 lei, un kg de salam al cărui pret era cu 2496 lei mai mare decât cel al cărnii și 2l de lapte .aflați prețul unui l de lapte.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!