La o brutarie s-au vândut ,intr-o ora 5 chifle și 8 covrigi, care au costat 18 lei iar in ora urmatoare 25 chifle și 12 covrigi pentru care s-au încasat 62 lei .Care este prețul de vânzare pentru un covrig ?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!