Răspuns :
24:8=3 lei/kg
3*5=15 lei/5 kg
3*5=15 lei/5 kg
24÷8=3 (lei costa 1kg)
3×5=15 (lei costa 5kg)
R:15 lei
3×5=15 (lei costa 5kg)
R:15 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!