Ajutați-ma va rog la o problema un țăran a vandut 2 gâste si 3 rațe cu 295 lei. alta data vânzând la acelasi preț a primit pentru 3 gaşte si 5 rațe cu 475 lei. care este pretul unei gaşte ? dar al unei rațe? este cu metisa comparației
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!