Răspuns :
12kg.....24lei
1kg...2lei
5kg...10 lei
1kg...2lei
5kg...10 lei
12 kg costa 24 lei, lei sunt dublul kg.
5 kg costa 10 lei , lei sunt dublul kg.
12*2=24
24:2=12
5*2=10
10:2=5
5 kg costa 10 lei , lei sunt dublul kg.
12*2=24
24:2=12
5*2=10
10:2=5
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!