rezolvați problema urmatoare ,,Pentru sala de mese a scolii s-au cumpărat 12 scaune si 7 mese,platindu-se 320 lei.Stiind ca 4 scaune costa cat 3 mese,afla cat costa un scaun si cat costa o masa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!