1 Lucian cumpara 6 caiete si 4 ascuțitori cu 28 de lei . Dacă o ascutitoare costă cat două caiete cat costa fiecare produs cumparat ??
2 Mama cumpara de la piata 5 kg de rosi si 8 kg de vinete cu 29 de lei .Dacă două kg de vinete costă cat 6 kg de rosii afla cat costa un kg de rosii si un kg de vinete ?? VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI ......... DAU COROANA !!!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Ne bucurăm dacă informațiile oferite v-au fost de ajutor. Pentru orice întrebare sau clarificare suplimentară, echipa noastră vă stă la dispoziție. Revenirea dumneavoastră ne onorează – nu uitați să ne salvați în lista de favorite!